Chmura tagów

Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się.

Automatyka w domu i w firmie JA-100

Automatyka

 

 

JABLOTRON 100 – w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla bezpiecznego i inteligentnego domu

Nowy hybrydowy system czeskiego producenta - JABLOTRON 100 - dynamicznie wchodzi na polski rynek i zyskuje coraz szersze uznanie wśród odbiorców. Innowacyjna idea tego systemu to odpowiedź na potrzeby zarówno specjalistów z branży, instalatorów, jak i bezpośrednich użytkowników produktu.

„System JABLOTRON 100 to przede wszystkim elastyczność oraz ogromne możliwości w zakresie funkcjonalności i konfiguracji. Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie systemem, który stał się atrakcyjną alternatywą wśród produktów na polskim rynku zabezpieczeń. JABLOTRON 100 to z jednej strony łatwa i szybka instalacja, z drugiej strony intuicyjna, przyjazna  i bardzo prosta obsługa. A ten argument jest bardzo ważny dla użytkownika systemu”.

 

JABLOTRON 100 – bezpieczeństwo i komfort obsługi

Jakie założenia zdominowały myśl projektantów systemu JABLOTRON 100? Z pewnością była to potrzeba wykreowania inteligentnego systemu alarmowego – takiego, który połączy w sobie zarówno funkcję zabezpieczenia, jak i zarządzania obiektem. Czyli mówiąc prościej – system alarmowy  i automatyka domowa w jednym. Kolejnym założeniem w pracy projektantów było maksymalne uwzględnienie rzeczywistych potrzeb użytkownika, dla którego priorytetem przy wyborze rozwiązania jest prostota obsługi urządzeń oraz indywidualne dopasowanie do formatu obiektu.

W efekcie zaawansowanych prac – powyższe wytyczne - przełożyły się na system, który spełnia nie tylko rolę systemu alarmowego, ale może stać się zaufanym gospodarzem domu, dbającym o komfort i poczucie bezpieczeństwa wszystkich domowników.

 

JABLOTRON 100 – parametry techniczne systemu

Hybrydowy system JABLOTRON 100  to innowacyjne podejście do tematu kontroli dostępu i sterowania. Producent dołożył wszelkich starań, aby nowy system był jeszcze bardziej funkcjonalny oraz jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny dla każdej grupy wiekowej odbiorców.

Podstawowymi elementami systemu JABLOTRON 100 są centrale sterujące JA-101K  lub JA-106K. Zależnie od potrzeby można je przystosować zarówno do małych, jak i dużych instalacji. Dzięki temu system idealnie nadaje się do zastosowania w mieszkaniach, domach, biurach, firmach, sklepach, obiektach handlowych lub produkcyjnych.

Hybrydowość systemu JA-100 to idealne rozwiązanie dla projektów, w których trzeba elastycznie łączyć urządzenia przewodowe i bezprzewodowe. Cenną zaletą systemów JABLOTRON jest również  ich bezproblemowa obsługa serwisowa.


Możliwości pojedynczej centrali JA-101K:

 • do 50 urządzeń bezprzewodowych lub przewodowych przyłączanych do magistrali cyfrowej BUS
 • do 50 rozróżnialnych użytkowników
 • do 5 niezależnych sekcji (stref)
 • do 8 programowalnych wyjść PG
 • 20 programowalnych zdarzeń z kalendarza
 • raporty o zdarzeniach wysyłane do 8 użytkowników w postaci wiadomości SMS
 • raporty zdarzeniach wysyłane do 5 użytkowników w postaci wiadomości SMS oraz komunikatu głosowego
 • wysyłanie raportów do 4 stacji monitorowania ARC
 • 5 opcji wyboru raportów do ARC

 

Możliwości pojedynczej centrali JA-106K :

 • do 120 urządzeń bezprzewodowych lub przewodowych podłączanych do magistrali cyfrowej BUS
 • do 300 rozróżnialnych użytkowników
 • do 15 niezależnych sekcji (stref)
 • do 32 programowalnych wyjść PG
 • 20 programowalnych zdarzeń z kalendarza
 • raporty o zdarzeniach wysyłane do 30 użytkowników w postaci wiadomości SMS
 • raporty o zdarzeniach wysyłane do 5 użytkowników w postaci wiadomości SMS oraz komunikatu głosowego
 • wysyłanie raportów do 4 stacji monitorowania ARC
 • 5 opcji selekcji raportów do ARC

 

Ponadto każda centrala ma wbudowany komunikator GSM / GPRS a w centrali JA-106K – również komunikator LAN. Dzięki niemu możliwa jest obsługa systemu poprzez komunikację głosową. Dla archiwizacji wszystkich zdarzeń, komunikatów głosowych, zdjęć oraz innych funkcji wykorzystana jest karta pamięci o pojemności 1GB, gwarantująca około 5-letni okres archiwizacji. 

 

JABLOTRON 100 - szczegółowe raporty zdarzeń

Bardzo ważnym atutem systemu JABLOTRON 100 jest rozbudowany system raportowania, dzięki któremu zawsze otrzymujemy pełną informację o danym zdarzeniu. W raporcie podawane są: nazwa obiektu, data i godzina zdarzenia, rodzaj zdarzenia, dokładne miejsce zdarzenia i jego źródło. Przykładowe raporty:

Dom/ul. Grota Roweckiego 14 / 14.02.2012 / godz. 13.45 / alarm linia nagła / czujnik – garaż

Firma / ul. Poznańska 234 / 25.05.2012 / godz. 11.05 / alarm linia sabotażowa / czujnik Biuro

Apartament / ul. Marcelińska 90 / 06.11.2012 / godz. 18.00 / oświetlenie zewnętrzne / załączone

 

JABLOTRON 100 – automatyka domowa w przystępnej cenie i bez skomplikowanej instalacji

Koniec z mitami o tym, że automatyka domowa to skomplikowane i drogie rozwiązania. System JABLOTRON 100 gwarantuje skonfigurowanie automatyki domowej według potrzeb i preferencji użytkownika. Instalacja może zostać wykonana  w technologii przewodowej BUS oraz bezprzewodowej, co pozwala na podłączenie elementów wykonawczych przy bardzo prostej instalacji. Cała instalacja może zostać zbudowana za pomocą jednego przewodu CC-01 (4 żyły) lub bezprzewodowo. Centrala systemu JABLOTRON 100 obsługuje do 32 wyjść programowalnych  - czyli mamy 32 niezależne zdarzenia, które możemy wykonać. Do każdego wyjścia możemy przypisać praktycznie nieograniczoną liczbę elementów wykonawczych, gdyż w odbiorniku zostaje przypisane określone wyjście PG. Sterowanie odbiornikami może odbywać się bezpośrednio z klawiatury lub pilotów. Użytkownik posiadający dostęp do Internetu może zarządzać systemem zdalnie poprzez serwis www.jablonet.net  lub poprzez aplikację F-link. Dzięki takim rozwiązaniom przebywając w domu, pracy czy na wakacjach - z każdego miejsca możemy bezproblemowo zarządzać swoim obiektem. Na rynku zabezpieczeń obserwujemy coraz większe zainteresowanie rozwiązaniami w zakresie systemów alarmowych połączonych z elementami automatyki domowej. Klienci szukają urządzeń nowoczesnych, ale zarazem przyjaznych. Systemy JABLOTRON spełniają obydwa te warunki. Widzimy, że instalatorzy doceniają łatwą, nieinwazyjną instalację tych systemów oraz prosty sposób wprowadzenia użytkownika w instruktaż obsługi urządzeń.

 

JABLOTRON 100 – niezliczone możliwości konfiguracji „akcja – reakcja“

Konfigurowanie systemu JA-100 jest przyjazne dla instalatora. Warto zauważyć, iż oprogramowanie F-Link daje mnóstwo możliwości konfiguracji systemu pod względem zależności jednej reakcji od drugiej. Przykłady zastosowania zależności możemy wymieniać długo. Jednym z nich może być naruszenie zewnętrznego czujnika zbicia szkła w powiązaniu z oświetleniem zewnętrznym oraz roletami  elektrycznymi; czyli po naruszeniu czujnika załączy się alarm i jednocześnie zapali się oświetlenie zewnętrzne oraz zamkną się rolety elektryczne.

Kolejna zależność jaką możemy wymienić to naruszenie czujnika zalania w powiązaniu z odbiornikiem PG; w momencie wykrycia wycieku wody przez czujnik zalania, odbiornik PG odłączy nam dopływ wody na elektrozaworze.

Istnieje również możliwość ustawienia zadań, które system ma wykonać w określonym terminie. Może to być przykładowo uruchomienie zraszacza  lub oświetlenia w ogrodzie.

System może nas poinformować o zadziałaniu danej zależności poprzez: wiadomość SMS, MMS, e-maila lub komunikator głosowy.

 

 

 

Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

{nocache:1db0b24c26b2c2bb7912374fdae0b38d#0}
Click Shop | Hosting home.pl